اخذ شهروندی ترکیه

بهترین راه اخذ شهروندی ترکیه و پاسپورت ترکیه

با توجه به استقبال روزافزون مشتریان و علاقمندان به خرید ملک در ترکیه با قیمت بالای 250٫000 دلار و اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک، سوالات بسیار زیادی در ارتباط با روند خرید از گروه ما پرسیده میشود .

به همین دلیل در این بخش از روند دریافت شهروندی از طریق خرید ملک در ترکیه را با جزییات و قدم به قدم برای شما شرح ميدهيم .

مراحل به شکل زیر خواهد بود :

 • اولین مرحله کار با انتخاب ملک مورد نظر شروع میشود. توجه داشته باشید که ملک خریداری شده باید از شرکت و یا صاحب ملک که شهروند ترک باشند خریداری شود. بر اساس قوانین اولیه در این بخش، واریز پول میبایست مستقیماٌ از حساب سرمایه گذار در خارج از ترکیه به حساب فروشنده در داخل ترکیه واریز گردد. اگر با توجه به شرایط خاص برخی از کشورها مانند ایران که امکان واریز پول با این شرایط وجود ندارد، تبصره قائل شدند. مطابق با این تبصره این شهروندان میتوانند پول را از طریق صرافی ها به حساب خود در ترکیه واریز کنند و سپس از حساب خود در داخل ترکیه به حساب بانکی فروشنده ملک واریز کنند. معمولاٌ برای بازکردن حساب نیاز به اقامت ترکیه دارید اما وکیل میتواند در باز کردن حساب بانکی بدون نیاز به داشتن اقامت به شما کمک کند.
 • قبل از اینکه سند ملک خود را تحویل بگیرید، حتماٌ کارشناس رسمی دولت باید ملک شما را کارشناسی کند و رقم کارشناسی خود را مشخص کند. این بخش از پروسه بسیار اهمیت دارد چون مبلغی که ملک کارشناسی می شود میبایست 250٫000 دلار و یا بیشتر باشد و در این مرحله نیز حضور وکیل بسیار مورد نیاز است واین در تخصص ماست. گرفتن راندوو از اداره مجهاجرت در بند J ، بیمه ، تاییدیه آدرس، و سایر موارد لازم از جمله وظایف کارشناسان ما می باشد.
 • در زمان به نام شدن سند وکیل بر پروسه رهن گذاشتن روی سند ملک نظارت می کند تا به درستی انجام شود و رهن سه ساله برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک روی ملک شما گذاشته شود. پس از اتمام پروسه به نام شدن سند، مدارک شما توسط وکیل به آنکارا ارسال میگردد تا پروسه شروع شود .

پس از آن همراه با وکیل به اتاق تجاری منطقه مربوط مراجعه می کنید و در بخش مربوط به سرمایه گذاران خارجی، مصاحبه می شوید و کارت های اقامت مخصوص سرمایه گذاران را دریافت می کنید. روی این کارت ها اقامت مربوط به سرمایه گذاران ذکر شده است. پس از آن مابقی مدارک شما از جمله ترجمه های مربوط به مدارک شما توسط وکیل تکمیل شده، پس از حدود 3 تا 4ماه کارت مربوط به شهروندی شما از اداره نفوس ترکیه دریافت میشود و شما دیگر یک شهروند ترک خواهید بود.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ حق شهروندی ترکیه

 • شناسنامه (برگه تولد) ترجمه رسمی، تایید دادگستری،تایید وزارت امورخارجه،تایید سفارت ترکیه (کلیه این موارد توسط دالترجمه معتبر در ایران انجام خواهد شد)
 • ترجمه سند ازدواج با تاییدیه دادگستری و وزارت امورخارجه و تایید سفارت ترکیه
 • اصل پاسپورت ها و شناسنامه ها و سند ازدواج
 • 6قطعه عکس برای هر نفر
 • فیش واریزی به حساب شرکت سازنده بصورت مستقیم ( منظور همان مبلغ سرمایه گذاری می باشد)
 • سند ملک به مبلغ 250هزار دلار(یا بیشتر)
 • وکالتنامه کاری به وکیل ترک جهت اقدام
 • برگه کارشناسی ارزش ملک

رتبه پاسپورت ترکیه

کشور ترکیه بعنوان یک کشور قدرتمند در صنعت و توریسم در ردیف سی ونهمین کشور ارزش پاسپورت جهان است. دارندگان پاسپورت ترکیه می‌توانند به 115کشور جهان بدون ویزا و یا اخذ ویزا در فرودگاه مقصد سفر کنند از جمله قطر و کشورهای امریکایی جنوبی. برای 44 کشور در فرودگاه مقصد ویزا صادر میگردد. فعالیت تجاری با اخذ پاسپورت ترکیه بسیار آسان و دارای مزایای تجاری زیادی در سرتاسر جهان است. صنعت لباس، مواد غذایی، پوشاک و صنایع لوازم خانگی برای خود در جهان اقتصاد حرف‌هایی برای گفتن دارند.
جهت مشاوره تخصصی و رایگان لطفا با ما تماس بگیرید.